į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
 lt  |  en  |  ru  |  PL  |  de 
Apie spalvas

  Apie spalvas

 

      Tai, kas liaudyje vadinama "Siamo", yra akromelanizmas (tarptautinis terminas) arba spalvinės žymės (lietuviškas terminas), arba color point (angliškai). Color point - ne veislė. Color point - spalva. Lygiai tokia pati spalva, kaip ir juoda ar balta. Bombėjaus katės - juodos. Tačiau kai kelią perbėga juoda katė, niekas nesako, kad tai Bombėjaus katė. Bet vos pamatę color point katę, visi pučia vieną triūbą - "Siamo!"

     Color point spalvą turi daugiau kaip dvidešimt kačių veislių - Balio katės, Tonkino katės, Mekongo bobteilai, Burmos katės, Ragdoll, Kornvalio reksai, sfinksai ir t. t. Pilna ir color point spalvos kačių mišrūnių. Lygiai taip pat kaip juodų, baltų ar rainų. Maža to, color point spalvą gyvūnų pasaulyje turi ne vien katės. Color point būna ir šunys, pelės, žiurkės, jūrų kiaulytės, triušiai, šikšnosparniai, arkliai, ožkos, elniai. Nors visi jie nei iš Siamo, nei iš Tailando...

 

Balio katės

 

 

 

Šventosios Birmos katės

 

 

Burmos katės

 

 

Britų trumpaplaukės

 

 

Bambino

 

 

Devonreksai

 

 

Kornišreksai

 

 

Selkirko reksai

 

 

Egzotai

 

 

Himalajų katė

 

 

Kanados sfinksai

 

 

Mekongo bobteilai

 

 

Nevos maskaradinės katės

 

 

Peterburgo sfinksai (peterboldai)

 

 

Ragdoll

 

 

Seišeliai

 

 

Siamo katės

 

 

Tailando katės

 

 

Snowshow

 

 

Škotų nulėpausės

 

 

Škotų stačiaausiės

 

 

Tonkino katės

 

 

Kiti color point spalvą turintys gyvūnų pasaulio atstovai:

 

arkliai

 

 

avys

 

 

ožkos

 

 

Azijos karvės

 

 

Šiaurės elniai

 

šunys (itin retas atvejis)

 

 

triušiai

 

 

jūrų kiaulytės

 

 

pelės ir žiurkės

 

 

šikšnosparniai

 

 

 

     Thai katės būna ne vien klasikine juoda kauke (seal point), kuri Lietuvoje geriausiai pažįstama. Kailio žymės (pointai) gali būti pilki (blue point), rudi (chocolate point), alyviniai (lilac point). Retesnės red point, cream point, caramel point, cinamon point spalvos. Vientisos žymės vadinamos solid point. Marmurinės arba vėžlinės - torti point. Daugelis kačių veislių, įskaitant ir tajų kates, turi rainumo (tabby) geną. Dryžuotos kailio žymės - tabby point spalva. Tabby genas suskaido vientisą spalvą, duodamas keletą naujų spalvinių variantų: seal tabby, blue tabby, chocolate tabby, lilac tabby. Jeigu, sakykime, seal tabby spalvos katinėlis turi geltoną žymę ant nosies - tai seal golden tabby spalva. Taigi tajų kačių spalvų vaivorykštė itin marga.

     Mūsų veislyne gimsta penkių spalvų (seal, blue, chocolate, lilac ir tabby point) kačiukai.