į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
 lt  |  en  |  ru  |  PL  |  de 
Apie spalvas » Tabby point

Tabby point -

šis pavadinimas reiškia, kad katytė dryžuota. 

 

Laikoma, kad angliškas žodis tabby kilęs iš muarinio šilko pavadinimo. Jis XVII a. buvo gabenamas į Angliją iš Bagdado, kur buvo audžiamas kvartale Attabia. Iš to atsirado audinio rašto, o paskui ir kačių spalvos pavadinimas.

 

Gyvūnų pasaulyje tabby būna tik katės. Šią spalvą turi daugelis kačių veislių: Thai, britų trumpaplaukės, škotų, Singapūro, Abisinijos, orientalai, persų, ragdoll, Egipto Mau, Meino meškėnai, reksai, bobteilai, Nevos maskaradinės katės ir kt. Tabby spalva be galo sena, "laukinio" tipo, paveldėta iš laukinių protėvių. Manoma, kad ji padėdavo slėptis medžioklės metu.

 

Tabby turi platų spalvų (seal tabby, blue tabby, chocolate tabby, lilac tabby ir kt.) ir raštų spektrą. Nėra dviejų visiškai vienodų tabby raštų, tad tabby kačių šeimininkai gali didžiuotis unikaliais ornamentais. Tabby genas suskaido vientisą Thai kačių snukučio kaukės, letenų ir uodegos spalvą, sukurdamas nuostabų ornamentą - ant gyvūno kaktos išpiešdamas raidę "M", uodegą papuošdamas "eglute". Solid spalvos kačių nosies galiukas nusispalvina atitinkama spalva - juoda, ruda, pilka ar lelijine. O tabby point kačių nosies galiukas dažniausiai išlieka rausvas.

 

Išskirtinis tabby ženklas - raidė M ant kaktos. Legenda byloja, kad ėdžiose gulinčiam Jėzui pasidarė šalta. Marija paprašė gyvulėlių pašildyti, bet ėdžios buvo per mažos ir niekas netilpo. Tuomet atbėgo maža katytė, prisiglaudė prie kūdikio, užmurkė. Marija apsidžiaugusi apdovanojo katytę savo inicialu - M ant kaktos.

 

 Kokią spalvą suskaido tabby genas, toks tos spalvos pavadinimas:

 

1. seal point (juoda kaukė) + tabby = seal tabby point

 

seal point katinas

 

 

seal tabby point katinas

 

 

2. blue point + tabby = blue tabby point

 

blue point katė

 

 

blue tabby point katė / katinas

 

 

 

 

3. chocolate point + tabby = chocolate tabby point

 

chocolate point katė

 

 

chocolate tabby point katinas / katė

 

 

 

4. lilac point + tabby = lilac tabby point

 

lilac point katė

 

 

lilac tabby point katė