į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
 lt  |  en  |  ru  |  PL  |  de 
Kačių ateljė

Kam rengti katę?

 

     Kačių rengimas drabužėliais – ne toks paplitęs reiškinys, kaip šunų pasaulyje. Daugelis naminių kačių šaltuoju metų laiku gyvena kambary ir joms pakanka savo pačių kailiuko, kad nešaltų. Vis dėlto kartais drabužėliai reikalingi ir katėms.

     * Rudenį ir žiemą, kai tenka keliauti su katėmis (pvz., į parodas, pas veterinarijos gydytojus ir pan.) arba išvesti jas pasivaikščioti į lauką. Patartina apvilkti tajų katę nakčiai, kad miegant nešaltų nugara. Kai kurių veislių katės, kaip antai Tailando katės, sfinksai, devonreksai ir kt., bijo šalčio. Tailando katės kailis visiškai neturi povilnės. Nuo šalčio jos tamsėja, be to, gali peršalti, susloguoti. Joms šaltoka, net jeigu oro temperatūra + 18 C°. Aprengta tajų katė jaučiasi labai gerai, sušyla, nurimsta ir užsnūsta. Nuo šalčio derėtų saugoti ir senas, sergančias arba ką tik apkirptas kates. Jos turėtų dėvėti drabužėlius ir namuose, ypač jeigu pasitaiko skersvėjų.

     * Vasarą drabužis apsaugo katę gamtoje nuo vabzdžių, erkių įgėlimo, nudegimo saulėje.

     * Apranga padės, kai norima atjunkyti kačiukus nuo mamos pieno. Ilgas katės drabužėlis neleis jiems žįsti. 

     * Drabužis reikalingas po operacijos. Jis ne tik šildo, bet ir apsaugo, kad katė nesilaižytų ir nedraskytų žaizdų.

     * Jeigu katė stipriai šeriasi, drabužis gali apsaugoti baldus arba automobilio saloną nuo šerių.

     * Ilgaplaukėms katėms drabužis padeda nesusitepti pasivaikščiojimų metu.

     * Pasitaiko iškilmingų akimirkų, kai norisi tiesiog papuošti katę. Gražiai aprengta ji atrodo įdomiai, traukia akį. Drabužis gali pabrėžti ir išryškinti natūralų numylėtinės grožį. Atvykti katei į parodą su puošnia suknute kur kas solidžiau. Drabužiai plačiai naudojami ir studijinėse fotosesijose.

     Taigi priežasčių pakankamai, bet kartais užtenka vienos – noro kažkam padaryti malonų siurprizą, įteikti netikėtą dovanėlę. Suteikti džiaugsmo sau ir savo artimiesiems.

     Kačių drabužiai turi būti siuvami ir mezgami, atsižvelgiant į anatomines šių gyvūnėlių savybes: jų krūtinės ląsta siauresnė, o kūnas ilgesnis nei šunų. Drabužis turi standžiai priglusti prie kaklo, kad katė neišsinertų iš apdaro. Megzti dera iš tamprių siūlų arba pasirinkti tamprų mezgimo raštą. Katės – judrūs gyvūnai, ir drabužis neturi nei varžyti judesių, nei būti per daug laisvas. Siūlai turi būti natūralaus pluošto – vilna, medvilnė. Tokie siūlai gerai sugeria drėgmę, neelektrina kailio, nesukelia alergijos. Jokios sintetikos, jokių čežančių puošmenų – katės pripratusios judėti tyliai, ir pašaliniai garsai jas gali trikdyti. Labai gerai, jeigu drabužis yra be siūlių.

     Pratinti katę prie aprangos reikia pamažu, kasdien užvelkant trumpam ir vis ilginant laiką. Periodiškai reikia nurengti, kad gyvūnas galėtų pailsėti, išsilaižyti kailiuką. Ilgainiui katė pradės suprasti, kad drabužis – neatskiriamas pasivaikščiojimų atributas. Jeigu jūsų numylėtinė kategoriškai „atsisako“ nešioti drabužį, nereikėtų jos versti. Yra kačių, kurių niekada neaprengsite. Tailando katės mielai nešioja drabužius! Veikiausiai todėl, kad mėgsta šilumą, kad trokšta būti giriamos, glostomos ir išpuoštos sulaukti dar daugiau dėmesio. Juk katė vis dėlto išdidi būtybė...