į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
 lt  |  en  |  ru  |  PL  |  de 
Apie veislę » Charakteris

     Tailando katės visos skirtingos. Dažniausiai jos labai komunikabilios, bet pasitaiko individualisčių, filosofių. Suaugusios jos ramios, inteligentiškos, vaikystėje būna ir tokių, kurias norisi pavadinti ne katyte, o beždžionėle. Tačiau visas Tailando kates sieja vienas pagrindinis bruožas – meilė žmogui. Jos tiesiog mėgaujasi bendravimu su žmogumi ir šalia savo šeimininko puikiai jaučiasi bet kur – parodoje, automobilyje ar lėktuve. Tai intelektualūs, smalsūs ir draugiški gyvūnai, reikalaujantys daug dėmesio.

     Tailando kačių charakteris pasižymi keliais ypatumais, kuriais jos skiriasi nuo kitų veislių, o ypač nuo mišrūnų "siamukų", su kuriais lietuviai vis dar mėgsta mus sieti.

 

     Šios katės taip orientuotos į žmones, kad laikomos labiausiai bendraujančiomis. Pasaka apie "katiną, kuris vaikščiojo vienas", tajų katėms netinka. Paprastai jos pačios bando užmegzti ryšį su žmogumi, nelaukdamos žmogaus iniciatyvos. Jos itin meilios, lipšnios: mėgsta susirangyti ant kelių, o dar labiau – užsiropšti ant pečių. 

 

    Tajų katės prisiriša ne prie vietos, kaip kitos katės, o prie savo šeimininko, kurį išsirenka vieną, nors lieka draugiškos visiems šeimos nariams. Vos jums grįžus iš darbo, jūsų augintinės apspis ir ims „pasakoti“, kaip jus myli, kaip laukė jūsų, kaip nori, kad paglostytumėte. Tajų katės dažnai būna šnekios (bet ne triukšmingos): joms patinka „kalbėtis“ su šeimininku įvairiausios intonacijos ir stiprumo garsais.

 

     Net kai šeimininkas namuose užsiėmęs savo reikalais, keturkojės draugės visada šalia ir visur jį ištikimai lydi. Tai „šuniško“ charakterio katės. Todėl, jeigu jums patinka šunys, bet neturite galimybės laikyti (pavyzdžiui, vedžioti), vertėtų įsigyti tajų katę.

 

     Šios katės jaučia žmogaus nuotaikas, net mintis ir sumanymus – tarsi permato kiaurai. Jos moka užjausti, supranta, kada šeimininkui blogai, kada jis serga, ir tokiomis minutėmis nuo jo nesitraukia. Katė, nuo mažens nakvojanti kartu su šeimininku, niekada jo neprižadins, užšokdama ant jo ar pradėdama garsiai kniaukti. Ryte ji kantriai tupės prie lovos ir stebės šeimininko veidą. Tik tada, kai prasimerks akys, ji džiaugsmingai ims murkuoti, sukti ratais ir galbūt užšoks ant lovos.

 

     Tailando katės puikiai sutaria vaikais. Netgi tada, kai mažieji su jomis elgiasi nekorektiškai, tajų katė niekada neįdrėks, neįkąs, tik pasislėps. Šios katės sugyvena su kitais gyvūnais, jeigu susipažino su jais vaikystėje. 

 

     Thai katės intelektualios ir labai smalsios. Jų smalsumas nugali baimę. Pavyzdžiui, ilgainiui nustoja bijoti veikiančio dulkių siurblio, pradeda domėtis prietaisu, net išdrįsta jį paliesti. Šios nepakartojamo rytietiško temperamento katės labai aktyvios, dalyvauja visuose namų ruošos darbuose: sėdėdamos ant peties, stebi, kaip gaminate valgį, kaip plaunate indus, letenėle stengiasi paliesti vandenį. Puikiai valdo savo letenas – kaip beždžionėlės. Kai kurios net maistą iš lėkštutės ima letenomis. Greitai išmoksta atsidaryti duris ir net rašomojo stalo stalčius. Tai ryžtingas gyvūnas – jeigu kažko užsinori, niekas nesutrukdys. Kita vertus, namuose eibių nekrečia: sugeba grakščiai perbėgti knygų lentynomis, nenuversdamos nė vienos knygos, arba pauostyti pamerktas gėles, nesudaužydamos vazos, ant stalo palikti užkandžiai irgi liks savo vietoje. Jos puikiai įsisavina, kas galima, o ko ne, gyvenant su žmonėmis. Yra paklusnios ir lengvai dresuojamos: pvz., galima išmokyti kaip šunį atnešti dantyse įvairius daiktus, duoti „labas“ arba naudotis žmonių tualetu.

 

     Daugelis lietuvių grynaveisles kilmingas Tailando kates painioja su vadinamaisiais "siamukais"-mišrūnais ir klausia, ar Tailando katės nepiktos. Nereikia maišyti grynakraujų kačių su kilmės dokumentais iš veislynų su tomis, kurias veisia uždarbiaudojai ir tarp kurių tėvų ar protėvių yra laukinių kačių. Pastarosios tik savo kailio spalva panašios į Tailando kates, bet jų psichika pažeista. Tai aršiai savo teritoriją ginančios laukinukės. Grynakraujės Tailando katės visada yra tvirto, pusiausviro charakterio, taikios, itin meilios ir švelnios, sangviniško tipo būtybės.

 

      Apie tajų kačių charakterį galite pasiskaityti ir skyrelyje "Naujuose namuose", kuriame savo mintimis bei įspūdžiais dalijasi tie, kurie jau įsigijo mūsų kačiukus.

 

Tajų katės...

 

...yra klusnios ir lengvai dresuojamos

 

 

...kultūringos ir išauklėtos

 

 

 

...ramios ir sukalbamos

 

 

...namuose nekrečia eibių - vazos ir žvakidės lieka savo vietoje

 

 

...labai šeimyniškos - draugiškos viena kitai

 

 

...gyvena santarvėj ir mėgsta apsikabinti viena kitą

 

 

 

 

 

ar net pasibučiuoti...

 

 

...tiesa, kartais parodo, kas viršesnis 

 

 

...mažyliai myli savo mamas

 

 

 

...mamos moka aukotis dėl savo vaikų

 

 

...tėčiai dalyvauja vaikų auklėjime ir juos išklauso

 

 

...vyresni broliai ir seserys globoja jaunesniuosius

 

 

 

...jos gerai jaučiasi bet kokioj aplinkoj - kavinėj, lėktuve, turguje ar parodoj

 

 

...atsidūrusios nepažįstamoj vietoj, tarp svetimų žmonių, nebėga, nestresuoja

 

 

...dalyvauja mūsų kasdienybėje

 

 

...prisitaiko prie mūsų pomėgių

 

 

...stipriai prisiriša prie savo žmogaus

 

 

... visiškai pasitiki mumis, neturi nė krislelio baikštumo

 

 

...noriai bendraudamos su žmogumi, stebi jo veido išraišką

 

 

...mėgsta sėdėti šeimininkui ant peties (užlipa pačios)

 

 

...arba ant kelių

 

 

...draugiškos vaikams ir švelniai globoja kūdikius

 

 

 

 

...puikiai sutaria su šunimis ir kitais įnamiais...

 

 

 

 

 

 

 

 

...mažyliai - žaismingi

 

 

...nors ilgaliežuvės, bet netriukšmingos

 

 

...moka kalbėti - švelniu, maloniu balseliu taria savo garsažodžius

 

 

...patinėliai lengvai pripranta prie pavadžio, patelės daugiau naminukės

 

 

...su suaugusiomis Thai katėmis galima keliauti, ir dažniausiai jos tai mėgsta

 

 

...atsipalaiduoja gamtoje

 

 

...kartais grybauja

 

 

...neprieštarauja būti rengiamos

 

 

...mėgsta žiūrėti per langą ir medituoti

 

 

 

...švenčia savo gimtadienius

 

 

...dažniausiai gerai pozuoja nuotraukoms

 

 

...mėgsta pasnausti

 

 

 

...suteikia namams jaukumo

 

 

...pamokytos duoda "labas"

 

 

...išmoksta naudotis žmonių tualetu (nuotraukoje mūsų veislyno katinėlis Kenzo)

 

 

...šypsosi

 

 

...ir liūdi

 

 

...jų charakteris ir temperamentas (ne tik išvaizda) tikrinamas teisėjų parodose

 

 

Tajų katės daugeliu atžvilgiu - kaip žmonės. Net geresnės už žmones - jos nemoka meluoti, palikti, išduoti. Jos lydi savo šeimininką visur ir visada, besąlygiškai atsidavusios mums, mūsų draugės, šeimos narės. 

 

 

Mūsų Gracija - ji mėgsta mus "šukuoti":